Znakowanie gadżetów USB

 • Znakowanie gadżetów to dziś jeden ze sposobów na zareklamowanie usług i towarów dostępnych w danej firmie. To kapitalna reklama dla właściciela firmy, która jest tania, skuteczna i bardzo zapamiętywalna. Dzięki rozmaitym gadżetom, jakie wręczyć można klientom, zarówno tym obecnym, jak i potencjalnym, można na długo dać się zapamiętać, a ponadto staje się rozpoznawalną marką.

  Do znakowania gadżetów używa się dziś rozmaitych rodzajów nadruków. Podstawowe z nich to:

  Sitodruk

  To jedna z najstarszych technik drukowania, która wywodzi się z czasów ... starożytnych. Wykorzystywana była bowiem w starożytnych Chinach i Japonii, przy tzw. malowaniu szablonowym. Technika sitodruku polega na nanoszeniu wzorów przy pomocy odpowiednich form (zwykle jest nią prostokątna, aluminiowa rama) z napiętą siatką z szablonem. Siatka ta wykonana jest najczęściej z poliestru, nylonu lub metalu. Szablon to utwardzona światłoczuła warstwa, która nie przepuszcza farby. Jest jednocześnie negatywowym obrazem wzoru, który ma zostać wydrukowany. Technikę sitodruku wykorzystuje się do nadruków na papierze, foliach, tekturze, metalach, płytach z tworzyw sztucznych oraz na kształtkach z różnych materiałów. To częsty sposób druku na butelkach, płytach, etykietach, itp.

  Czytaj dalej
 • Tamponodruk

  Tamponodruk jest techniką zaliczaną do pochodnych druku wklęsłego. Farbę drukarską nakłada się za pomocą specjalnego stempla, czyli tamponu. Ma on odpowiedni kształt i wzór, który nakładany jest na nierówne oraz nieregularne powierzchnie.
  Technika ta ma swoje wykorzystanie na tworzywie sztucznym, szkle, metalu, gumie, czy wielu innych materiałach. Dzięki temu można wykonywać rozmaite napisy chociażby na długopisach, sprzęcie RTV, a nawet na częściach samochodowych.

 • Grawer laserowy

  Jest bodaj najtrwalszych sposobów nadruku na gadżetach. Polega on na wypaleniu napisu przy pomocy wiązki laserowej. Kolor zależny jest od rodzaju materiału, na jakim następuje wypalanie. Ten sposób znakowania wykorzystać można na metalach, skórze, drewnie, szkle, czy aluminium, przez co częstym gadżetem poddawanym grawerowaniu jest np. pendrive.

 • Tłoczenie

  Jest sposobem znakowania polegającym na odkształceniu podłoża tak, by uzyskać na trwałe wklęsły obraz. Najczęściej materiałem, jaki wykorzystuje się do tego typu znakowania, jest skóra oraz wszelkie materiały skóropodobne.

  Czytaj dalej
 • Druk cyfrowy pełnokolorowy

  To sposób na znakowanie gadżetów w pełnym kolorze, który jest tworzony w cyfrowej maszynie drukarskiej. Jest to sposób nie wymagający wcześniejszego tworzenia projektów, szybki i dokładny, a wykorzystać można go do tworzenia najbardziej wymyślnych wzorów, w tym wzorów w kolorze. Świetnie nadaje się np. do znakowania pendrive'ów.